Fusion Academy
  • Начало
  • ЧОУ „Фюжън“
  • ПЧАГ „У. Шекспир“
  • Академия
  • Корпоративни
  • Дизайн
  • Фондация
  • За нас
  • Контакти
  • За академията
    • Галерия
      • Галерия Изкуства
      • Галерия Езици
      • Галерия Лятна Академия
    • Нашата база
    • Новини
  • Изкуства
    • Изкуства за деца
      • Изобразителни изкуства
        • Рисуване 6-10 г. – седмичен
        • Рисуване 5-7 г./8-10 г. – съботен
        • Рисуване 10-14 г.
        • Дигитални изкуства 9+ г.
        • Анимация и илюстрация 10+ г.
        • Дигитална илюстрация – Напреднали
        • TechARTnology – стипендии
      • Приложни изкуства
        • Моден дизайн 9-14 г.
        • Дизайн и проектиране 9-14 г. НОВО
        • Дизайн на герой и 3D моделиране, 10+ г. НОВО
      • Сценични изкуства
        • Театрална школа 7+ г.
        • Театрална школа 5-7 г. – уикенд
        • Театрална школа 13+ г.
        • Съвременен танц 10+ г.
      • Други изкуства
        • Творческо писане със Светльо /10-18 г./ – онлайн
        • Творческо писане с Любо /10-18 г./ – присъствено
        • Индивидуални уроци и портфолио
    • Изкуства за възрастни
      • Изящни изкуства
        • Живопис
        • Графика
        • Fusionart
      • Приложни изкуства
        • Рисуване коприна и батик
        • Рисуване на стъкло
        • Бижута и пластично изкуство
        • Ускорен курс по Аранжиране на цветя
      • Сценични изкуства
        • Сценарий: занаят, инструменти и приложение НОВО
      • Арт Уъркшопи
        • A Day of ART
        • Изкуство след шест
        • Подари изкуство НОВО
  • БЕЛ и Математика
    • БЕЛ и Математика – 6, 5, 4 клас
    • БЕЛ и Математика – 7 клас
  • Летни програми
    • Лятна Академия 6-14 г.
    • Лятна Дизайн Академия
    • Лятна Академия – 4,5/5,5 г.
    • Онлайн Лятна Академия 8-14 г.
    • Пленер
  • Други
    • Клуб „Смело сърце“ НОВО
    • Роботика
    • Coding Giants – Програмиране
    • Индивидуално обучение
    • Логопед
  • запиши се
Начало Новини Обучения изкуства Паолина – балерината с хип-хоп душа
poli interview fusion academy
2018 09 26

Паолина – балерината с хип-хоп душа

Новини, Обучения изкуства

Паолина е нежно момиче, което събира в себе си цялата вселена на танца. В единия кадър е изящна в красивите движения на класическия балет, а в следващия е завладяната от ритъма на хип-хоп музиката и сякаш е в друг свят, изпълнен с творчество. Поли e артистична и музикална натура, която още от ранна детска възраст навлиза в света на танца. След като се влюбва в магията на танцовото изкуство започва обучението си в различни стилове като брейк, хип-хоп, класически и съвременен танц. Още в началото на своето танцово бъдеще взима участие в множество национални шампионати и в Световното първенство по Хип-Хоп в Германия през 2006 г. След дълги години труд в танцовата зала получава професионална квалификация от НУТИ, а след това продължава своята квалификация в Нов Български Университет. Взема участие в спектакли с трупите на Пловдивска опера и Театрално-музикален център Разград. След години професионални проекти, Поли се насочва към преподаването на деца от 3 до 16 годишна възраст, където може да покаже на децата какво голямо място заема танца танцът в живота на всеки. Ето какво ни сподели Поли.

Опиши се с 1 изречение.

Аз съм съвкупност от много различни емоции и чувства. Като човек на изкуството, се раздавам на максимум във всяко едно начинание.

По какво преподаваш?

Преподавател съм по Съвременен танц 6-9 г./10+ г., Hip-Hop|Street dance 6-9 г. и Класически балет 4-6 г./7-9 г.

С какво се отличават тези курсове?

Танцовите курсове развиват не само физически телата и способността те да се движат по различен начин, но и фантазията на децата. Учат ги да разказват и показват мислите, чувствата си, които е трудно да се опишат не с думи, а чрез танцови движения.

Според теб, кой е най-добрият начин да се възроди у децата любовта към изкуството и по-специално към танцовото?

Когато им покажеш колко красив е животът на един артист, пречупен през призмата на танца… Изкуството е способно да променя и възпитава хората, помага им да виждат нещата от положителната им страна, а после да създават истории, образи и взаимоотношения, които да променят света им. Защото изкуството е перфектният начин за комуникация! За да създаваш изкуство, независимо какво е то, умът ти трябва да е в съюз с фантазията. Е, всички знаем, че децата са първенци в тази сфера и с малко помощ могат да създават чудеса. Във всички видове изкуства е необходимо да изпитваш тези чувства, които искаш да събудиш у другите. Това е най-лесният и пряк път към сърцата на децата. Просто им покажи колко красив и различен е светът на един артист!

Изкуството на движението е важно за децата от всяка възраст. Преди всичко то носи здраве – движението е живот. Технологичният свят се развива все повече с всяка изминала година и завладява най-вече децата. Те са любопитни и искат да са „в крак с модата“, но това води до обездвижване от ранна възраст, а след това идват и други здравословни проблеми.

Имаш ли любим момент от преподаването на деца?

Обичам децата и фактът, че мога да им дам частица от мен и да им покажа света на танца ме прави много щастлива. Най-емоционалният момент за мен е в края на един работен процес. След всички часове на труд и репетиции, когато децата се качат на сцената и ти „отвеят шапката“ с постиженията и развитието си, вследствие на този процес.

Какво ти даде на теб изкуството на танца и може ли днес това да бъде дадено и на децата?

Танцувам от дете и това винаги ми е носило само хубави моменти. Това е моята страст и живот. Танцувам, когато съм щастлива, здрава, пълна с енергия. Дори и когато съм тъжна, ядосана или изморена, защото се пренасям в друг свят, където всички проблеми и трудности от ежеднежието се решават с една усмивка.

Много хора изпитват объркване, когато чуят „Съвременен танц“. По-познато им е
„Модерен танц“.

Разликата не се свежда до стилов белег. Основателите на Съвременния танц са имали за цел създаването на нещо ново, различно от всичко срещано в предишни епохи. Модерен означава сегашен, това е новото, по-актуално име на съвременния танц. И двете понятия определят този танц като уникален, танц, създаден сега!

Представи си своя собствен „танц на живота“. Как ще го кръстиш?

„Цветно приклювение“!

Да бъда учител е…

Много отговорна мисия, за която мечтаех от дете.

Когато стана сутрин…

Подреден човек съм и обикновенно си правя план за деня, въпреки че винаги изкачат нови задачи, който налагат промени.

В края на работния ден…

Се чувствам удовлетворена и заредена, въпреки умората понякога.

Мечтая за…

Много години, прекарани в творчество.

Пожелай нещо на децата…

Пожелавам им да открият своята страст в живота, да бъдат амбициозни и усмихнати!

Паолина Кадийска
Преподавател във Fusion Academy в курсовете Съвременен танц 6-9 г./10+ г., Hip-Hop|Street dance 6-9 г. и Класически балет 4-6 г./7-9 г.

Културният код на модата… или какво ще усвоят децата в курс Моден дизайн Стипендианти по проект TechARTnology 2018-2019 г.

Related Posts

10 години Фюжън Академия6

Новини

Изкуството оживява: арт курсовете на Fusion Academy започнаха с пълна сила!

1600-900_4

Новини

ЧОУ „Фюжън“ – отворен прием 2026-2027 – Информационна среща

клуб смело сърце

Новини

НОВ КУРС: „Клуб Смело сърце“ с водеща мис Катя Чонова

Предстоящи събития

Няма предстоящи събития за момента.

Fusion Academy
ул. Витошка Зорница 2, кв. Драгалевци, гр. София.
В близост до кръговото на Околовръстен път, улицата срещу магазин Фантастико
Изкуства 0883 396 319
academy@fusion.bg

Обучение изкуства

  • Изкуства за деца
  • Изкуства за възрастни
  • Галерия изкуства

Обучение БЕЛ и МАТ

  • БЕЛ и Математика
  • Галерия БЕЛ и МАТ

Други

  • Летни Програми
  • Детски рождени дни
  • Логопед
  • Новини

Абонирайте се за нашия бюлетин, за да получвате новини и интересни предложения

  • Начало
  • За нас
  • Контакти

© Fusion.bg 2019, всички права запазени.